U 23. kolu La Lige Barcelona je svladala Alaves rezultatom 3-1

Završilo je 23. kolo La Lige. Konačni rezultat je da je Barcelona na gostovanju lako svladala Alaves rezultatom 3-1 i pobijedila. Trenutno imaju 15 pobjeda, 5 remija i 3 poraza, uz rekord od 50 bodova Treći na ljestvici La Lige.

Prvi pogodak na utakmici pao je u 22. minuti. İlkay Gündoğan dodao je dodavanje Robertu Lewandowskom. Potonjeg je protivnik udvostručio, a vratar presjekao. Skočio je i zabio, pomažući Barceloni da dođe do gola. 1 -0. Drugi pogodak pao je u 49. minuti. İlkay Gündoğan, nositelj Barcelone dres s brojem 22, projurio je po desnoj strani, primio dodavanje iz visokog kuta i zabio iz malog kuta te tako još jednom pomogao Barceloni da poveća svoju prednost. 2- 0. Treći pogodak pao je u 51. minuti, a Samu Omorodion primio je dugo dodavanje od svog suigrača ispred gola, a zatim glavom zabio, čime je momčad vratila dio minusa i došla do 2-1. Posljednji pogodak pao je u 63. minuti, Vitor Roque je pogodio guranjem i pomogao Barceloni da ponovno postigne pogodak za 3-1. Dvije momčadi nisu uspjele postići pogodak u posljednjim minutama, a Barcelona je na kraju slavila s 3:1.

Dana 5., Barcelona, ​​​​koja je osvojila pobjedu, također je sretno ušla u svoj prvi odmor od 29. prosinca prošle godine. Može se reći da su osim oporavka od ozljede, zahtjevi momčadi za trening za svakog igrača i dalje vrlo visoki. bio je težak raspored ili pobjeda, igrači nisu uspjeli stati i odmoriti se. Sada se i Xavi sprema za odlazak. nogometni dresovi Ne znam hoće li sljedeći trener biti tako oštar, ali odjednom ima previše dana odmora. Bit će također natjerati igrače da se opuste Kakve će se prilagodbe napraviti sljedeće sezone postalo je očekivanje i briga vanjskog svijeta.